Zemin Su Yalıtımı

Su Yalıtımı Nedir?

Su yalıtımı, suya dayanıklı olan aynı zamanda su geçirmeyen bir yapının, su girmemesi için direnç gösterme durumudur.

Su yalıtımı ürünleri, konforlu yaşam standartlarına sahip olabilmek ve yapılarda yer alan demir, beton gibi malzemeleri suyun oluşturabileceği tahribata karşı korumak için kullanılması gereken ürünlerdir. Yaşam alanlarınızda su yalıtımı problemleri yaşanması durumunda rutubet ya da çatlaklar meydana gelebilir. Bunlar dışında yine duvarlarda kabarma ya da dökülmelerde oluşabilir. Yaşam alanınız içerisinde meydana gelecek olan rutubet insan sağlığı için oldukça zararlıdır. Rutubet ile birlikte küf oluştuğundan dolayı solunum sisteminde ciddi zararlar oluşturabilmektedir.  Kaliteli su yalıtımı olması sağlığınız içinde olması gerekli bir durumdur. Yalıtımın dayanıklı olabilmesi için kullanılan ürünlerin kalite standartları açısından yüksek olması gerekmektedir.

Su yalıtımı için kullanılan ürünler zeminboyasi.com sitesinde birbirinden farklı seçenekleriyle online alışveriş hizmetiyle sizinle.

Teras Su Yalıtımı tavsiye Ürünleri

Teraslar için Su yalıtımı ürünleri, su yalıtım sistemi kurulurken gerekli olan malzemelerdir. Bu ürünlerle su yalıtım sisteminizi oluşturabilir ya da daha dayanıklı hale getirebilirsiniz.

Su yalıtımı ürünleri uygulanacak yüzey tipine bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Yüzeylerin değişkenliği olarak ahşap, beton ve tuğla zeminler örnek gösterilebilir. Yüzeylere bağlı olarak kullanacağınız su yalıtımı malzemeleri özellikleri malzeme kalınlığı ile dayanıklılığı yönünden farklı uygulamalar barındırmaktadır. Su yaşam kaynağımız olduğu için yaşam alanı olan her yerde varlığı söz konusudur. Su yalıtımı için belirlenen ürünler sayesinde bir sistem oluşturup yararlanmakta olduğunuz su kaynağından bir sorun yaşamadan yaşam alanınız da kullanım gösterebilirsiniz. Su yalıtımı ürünleri yalnızca sistemin oluşması için değil aynı zamanda bu sistemin dayanıklılık kazanması içinde kullanılmaktadır. Yüzeye uygun su yalıtımı ürünü seçilmesi oldukça önemli bir etkendir. Bu seçimin yanlış yapılması sonucunda yalıtım sistemi de hatalı çalışma gösterecektir.

Kaliteli su yalıtımı ürünleri zeminboyasi.com sitesinde yer almaktadır.  Her yüzey tipine uyum sağlayacak ürünler için sayfamıza göz atabilirsiniz.

Mağazamızdaki Dış Cephe Su Yalıtımı Ürünleri Nelerdir ?

Zemin boyası sayfasından su yalıtımı ürünleri için online alışveriş seçeneklerinden yararlanabilirsiniz. Site içerisinde ürünler fiyatları ve özellikleri ile birlikte yer almaktadır.

  • Su itici zemin ve cephe koruyucu görünmez emprenye şeffaf sıvı
  • Süper elastik su yalıtım ürünü
  • Akrilik reçine esaslı UV dayanımlı elastomerik su yalıtım ürünü
  • Sıvı cam seramik üzeri şeffaf su yalıtım ürünü
  • Çatı, teras, dam için ısı ve su yalıtım sağlayan beyaz boya
  • Üstü açık olan teras, balkon, dam için su yalıtım ürünü
  • Dış cephe duvar su yalıtım boyası

Yukarıda listelenen su yalıtım ürünleri kullanımıyla su yalıtım sisteminiz oluşturabilir ya da daha mukavemetli hale getirebilirsiniz. zeminboyasi.com sayfasından ürünleri detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz. 

Su Yalıtımı Uygulama Alanları

Tuvalet, banyo, mutfak ve balkon gibi sürekli su kullanımı olan yerlerin ıslak yüzey hacimlerinden dolayı bu alanlara daha fazla su yalıtımı uygulanmalıdır.

Su yalıtımı uygulama alanları belirlenirken alanın ıslak hacimli olabilmesi değerlendirilir. İçeride birikebilecek olan nemden dolayı zeminden duvara nem geçişi olacaktır. Duvar ile birlikte betonda zarar gördüğü için betona gömülü olan demir gibi malzemeler ciddi zararlar görecektir. Bundan dolayı su yalıtımı uygulama alanları belirleme işleminde yüzeyine daha fazla su teması sağlayabilecek alanlar dikkate alınmaktadır. Bu alan için teras güzel bir örnek oluşturmaktadır. Teras su yalıtımı ürünleri, terasın ıslak hacminin fazla olmasından kullanılmaktadır.