Türkiye'nin Zemin Ürünleri Marketi

Türkiye'nin Zemin Ürünleri Marketi

Sepeti Görüntüle Ürün başarıyla sepetinize eklendi.

ZEMİN BOYASI (HİBRİT REÇİNE ESASLI)

Ürün Kodu: 825 Marka: BARS
2.060,00 TL

İç ve Dış Tüm Zeminler için Dayanıklı Genel Zemin Boyasıdır.

PROFLOOR X 825 ZEMİN BOYASI - HİBRİT REÇİNE ESASLI 

TÜRKİYE'DE İLK  CAM VE SERAMİK TOZU İLE  AŞINMA DAYANIMI ARTTIRILMIŞ  REÇİNE KARIŞIMI  HİBRİT ZEMİN BOYASI

ÖNEMLİ BİLGİ :BARS  ürünlerimiz Ce Avrupa kalite belgeli ve  İSO 9001 sertifkasyonuna sahiptir  Bursa  Gürsu Organize Sanayi Bölgesindeki fabrikamızda uzun yıllardır üretilmektedir. Avrupa ülkeleri dahil 25 ülkeye ihraç gerçekleştirmekteyiz    ZEMİN BOYASI  ürünümüzü büyük tonajlı üretim yapmamız sebebiyle (fazla reklam ile algı yapan bazı  markalardan) daha makul fiyatlarla tüketicimizle buluşturuyoruz.    

 

ÜRÜN TANIMI:

Hibrit  karma Reçine esaslı, solvent bazlı, tek bileşenli hızlı kuruyan yaya ve araç trafiğinin oluşturacağı aşınmalara ve tüm hava şartlarına dayanıklı; beton, taş ve çimento esaslı yüzeyler için geliştirilmiş yeni nesil güçlü bir ZEMİN BOYASI' dır.

Epoksi boya vb. yüksek maliyetli ve uygulama zorlukları olan ürünlerin yerini almaya başlayan hızlı kuruyan reçine esaslı ZEMİN BOYASI depo, fabrika, atölye, spor alanları vb. zeminler için geliştirilmiştir. Forklift transpalet vb.  ağır yük trafiğine açık ve uzun ömürlü en iyi  en ekonomik alternatif zemin boyasıdır.

ZEMİN BOYASI  ekonomiktir;  18 kg'lık 1 teneke ile,  zemin  düzgünlüğüne, yapısına  ve  türüne bağlı olarak, çift katta yaklaşık 65 - 70 m² civarı  zemin boyanır. Uygulama yapmadan önce boya inceltilmek istenirse selülozik tiner ile en fazla %5 oranında inceltilebilir.

PROFLOOR X 825 ZEMİN BOYASI; özellikle yoğun forklift, transpalet ,kamyon ve tır gibi araç trafiğinin olduğu fabrikalar, depolar, açık kapalı otoparklar ve akaryakıt istasyonlarının zeminlerinde, dsyanıklı ve hızlı kuruması sayeinde mevcut üretimi ve trafiği aksatmadan, rahatlıkla kullanılabilir. 


ZEMİN BOYASI, yaya ve araç trafiğinin oluşturacağı darbe ve aşınmalara, güneş, kar, yağmur vb. hava şartlarının aşındırıcı etkilerine karşı maximum dayanım direncine sahiptir. Selülozik kimyasal bileşenleri sayesinde hızlı kurur. Uygulaması çok basittir. Su geçirmez ve esnek bir yapıya sahiptir. Zemindeki ince çatlakları doldurur kapatır. Extra işçilik maliyeti oluşturmaz, herkes rahatlıkla kendisi uygulayabilir. 

ZEMİN HAZIRLIĞI  ÖNEMLİDİR
PROFLOOR x 825 ZEMİN BOYASI; uygulamasında, zemin yapısı çok önemlidir. Bozuk zeminler boyamadan önce PROREPAİR MMA tamir harcımız ile doldurulup, tamirleri yapılır. Zeminde temizlik çok önemlidir. Yağ kalıntısı olan yerler varsa selülözük tiner ile temizlenmelidir. Islak ve nemli zeminlere uygulama yapılmamalıdır. Bu durum kabarmalara sebep verebilir. Ayrıca zemin boyası kalın uygulanmamalıdır. Kalın uygulanması halinde boya hava içindeki gazı atamaz hava kabarcıkları yapabilir.

Beton ve metal yüzeylere çok iyi tutunur  seramik ve mermer gibi parlak sırlı yüzeylerin zımparalanması slim yapılması ve Promet 521 astar kullanılması önerilir .Helikopterli yüzey zemin sertleştirici yapılmış ve zamanla parlaklaşmış zeminlerde  Promet 521 astar uygulanmalıdır

Dünya genelinde zeminlerde en çok tercih edilen renk kodları aşağıda verilmiştir:
1.Beyaz
2.Siyah
3. RAL 7040        (Koyu gri)
4. RAL 7035        (Açık gri)
5. RAL 6024        (Yeşil)
6. RAL 5015        (Mavi)
7. RAL 3016        (Kırmızı)
8. RAL 1018        (Sarı)

 

ZEMİN BOYASI ÖZELLİKLERİ:

 1. Tüm ral kodlarında üretilir.
 2. Çok kolay uygulanır ekstra ustalık istemez.
 3.  İşçilik maliyeti oluşturmaz.
 4. Su yalıtımına katkı sağlar su geçirmez.
 5. Yüksek örtme gücüne sahiptir.  
 6. Kar, yağmur, güneş ve suya karşı dayanıklıdır. 
 7. Hızlı ve kolay uygulanır.
 8. Kamyon, forklift, transpalet gibi ağır yüklere dayanıklıdır.
 9. Zamanla sararma, solma yapmaz. 
 10. Aşınmaya karşı dirençlidir. 
 11. Yaya trafiğinden etkilenmez. 
 12. Duvar ve tavan gibi  dikey ve yatay yüzeylerde kullanılabilir.
 13. Yüzeyi mükemmel şekilde homojen olarak kaplar.
 14. Tozumayı önler.
 15. İç ve dış tüm yüzeylerde uygulanır.

ZEMİN BOYASI ÜRÜN BİLGİSİ:

Kimyasal Yapı: karma Reçine  esaslı / Solvent bazlı
Görünüm /Renk: Likit  / İrtibata geçiniz
Yoğunluk: 1,30 ±0,2 g / cm³

ZEMİN BOYASI PERFORMANSI:

(23°C, %50 Bağıl Nem) 

Yoğunluk: 1,30 ±0,2 g / cm³
Bu değerler firmamızda yapılan laboratuvar deneyleri sonucu elde edilmiş olup, bitmiş uygulamaların tam kuruma süresi sonundaki performansı için geçerlidir. Şantiye ortamındaki sıcaklık ve nem değerleri ile uygulama yüzey ve alanları çeşitlilik arz edeceğinden değerler değişebilir.


Zemin Boyası Kullanım Alanları

 1. Beton, şap ve kaldırım taşlarında,
 2. İç ve dış uygulamalar,
 3. Depo ve fabrikalar,forklift ve transpalet kullanılan alanlar,
 4. Alışveriş merkezleri, süpermarketler,
 5. Depo ve atölye zeminlerinde,
 6. Turistik tesisler, bisiklet yolları, sahil şeridi, yürüme yolları, meydanlar, parklar ve bahçeler.

ZEMİN BOYASI UYGULAMA TALİMATI:

ZEMİN BOYASI uygulama öncesi astar gerektirmez. Yüzey; kürünü almış, kuru ve sağlam olmalıdır. Yapışmayı önleyecek yağ, gres, kir, toz gibi kalıntılardan arındırılmalı ve nemli olmamalıdır. Kullanıma hazırdır. Ürün kendi içinde homojen kıvama gelinceye kadar 400 d/dk devirli bir karıştırıcı ile karıştırılmalıdır. Uygulamaya başlamadan zemin tamiri ve temizliği çok önemlidir. Zemindeki çatlak boşluk bozuk alanlar çok hızlı kuruyan tamir harcımız PROREPAİR MMA ile doldurulup tamirleri yapılır. Boya önce düzgün ve sağlam bir zemin elde edilmelidir. Uygulama yapmadan önce boya inceltilmek istenirse; selülozik tiner ile %5 oranında inceltilir.


ZEMİN BOYASI UYGULAMA EKİPMANI:

 1. El mikseri
 2. Rulo 
 3. Püskürtme ekipmanı 

SINIRLAMALAR:

Optimum kalite elde etmek için lütfen uygulama talimatına sadık kalınız. Çok yüksek sıcaklıkta, güneş ışığına direkt olarak maruz kalan, çok rüzgarlı, yağmurlu havalarda uygulama yapılmamalıdır. Uygulama zamanı don tehlikesi olan yüzeylerde uygulama yapılmamalıdır. Uygulama +5 C ve +30 C arasında yapılmalı. Kesinlikle 5 C altındaki sıcaklıklarda uygulama yapılmamalıdır. Uygulamanın ardından 24 saat yağmur, su, don ve olumsuz dış etkenlerden korunmalıdır.

TÜKETİM:

Zemine bağlı yaklaşık    200-300 gr/m²

AMBALAJ: 

9 kg teneke ambalaj
18 kg teneke ambalaj

RAF ÖMRÜ:

Rutubetsiz ve kuru (+5 C ile +25 C arası sıcaklık) ortamlarda orijinal ambalajında üretim tarihinden itibaren 1 yıldır. Kullanılmadığı durumlarda ambalajların ağzı sıkıca kapatılmalıdır. Nemden uzak tutulmalıdır.

DEPOLAMA KOŞULLARI:

Açılmamış orijinal ambalajında, rutubetsiz, kuru ve serin (+5 C ile +25 C arası sıcaklık) ortamda depolanmalıdır. Direkt güneş ışığı altında bırakılmamalıdır.

GÜVENLİK:

 1. Cilde  ve göze temas ettirmeyiniz. Koruyucu eldiven, gözlük, maske ve elbise kullanınız. Göz teması halinde hemen bir doktora başvurunuz. Çocukların ulaşamayacağı yerde saklayınız.
 2. Deri temasından sakınınız. Detaylı bilgi ve tavsiyeler için lütfen Güvenlik Bilgi Formuna başvurunuz.

 

DİKKAT ÖNEMLİ UYARI: FP 01 BEYAZ RENK DIŞINDAKİ DİĞER RENKLER  ("isteğiniz ile size özel olarak üretilen veya üzerinden değişiklik ya da ilave yapılarak size özel hale getirilen ürünler " Maddesine göre) CAYMA HAKKI KAPSAMI DIŞINDADIR. Bu sebeple iadesi kabul edilmemektedir.

 

Not: Teknik bilgi föyümüz geniş kullanım alanlarına sahip DEKOSTAR LTD. ŞTİ. ürünleri hakkında genel bir bilgi vermek
ve ürünlerin sahip olduğu teknik özellikleri göstermek için hazırlanmıştır ve tavsiye niteliğinde olup bu bilgiler doğru
uygulama zemin ,hava , ekipman ,vb. şartlarında ve ürünlerin tavsiye edilen koşullarda depolandığı durumlarda
geçerlidir.


DEKOSTAR LTD. ŞTİ. ürünlerinin hangi koşullarda kullanıldığını kontrol edemeyeceği için uygulama sonucu ile ilgili bir
sorumluluğu kabul etmez ve garanti vermez. Ürünün kullanıcısı ürünü kullanmadan önce uygunluğunu test etmelidir.
Ürünün amacının dışında kullanılması ya da yukarıda belirtilen uygulama şartları ve önerilerine uyulmaması halinde
oluşabilecek uygulama hatalarından DEKOSTAR San. ve Tic. Ltd. Şti. sorumlu değildir ve ürünlerinin özelliklerini ilan
etmeksizin değiştirme hakkına sahiptir. Kullanıcılar, her zaman, ilgili ürünün Ürün Teknik Bilgi Föyü’nün son baskısını
dikkate almalıdır.

Sıkça Sorun Sorular 

Zemin Boyası Nasıl Kullanılır?

Zemin boyası kullanımı için zemin ve boyanın uyumlu olması gerekir. Boya uygulanacak yüzeyde kirli, tozlu hiçbir şey bırakılmamalı ve detaylı temizlik yapılması sağlanmalıdır. Yani yüzey pürüzsüz olmalıdır. Daha sonra uygun boya malzemeleri eşliğinde boya uygulanmalıdır. Uygulanan boyanın kuruması beklenmelidir.

Zemin Boyası Hangi Alanlarda Kullanılır?

Zemin boyası kullanım alanları; kimya ve ilaç sanayi, depolar, otoparklar, evler, gıda ve meşrubat sanayi, steril odalar, laboratuarlar, hastaneler, araç bakım tesisleri, uçak ve motor bakım atölyeleri, nükleer enerji tesisleri gibi bölgelerde kullanım göstermektedir.

İndirimli Zemin Boyaları

Zemin boyaları ihtiyaç halinde kullanılması gereken önemli malzemelerden biri olup alacağınız zaman indirimli zemin boyası almayı göz önünde bulundurmalısınız. İndirimli zemin boyaları ile bütçenize uygun şekilde ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz.

Zemin Boyası Neden Tercih Edilmeli?

Zemin boyası tercih edilme sebepleri; zemini kimyasal ve fiziksel etkilere karşı koruması, dayanıklı hale getirmesi, temiz bir görünüm oluşturması, şık durması, şekil verilebilmesi, zemin kaplama işleminin kolaylıkla yapılması gibi sebeplerden tercih edilir. Ayrıca dekorasyon amacı ile de tercih edildiği sıklıkla gözlemlenmiştir.

Bars Zemin Boyasının Özellikleri

Bars zemin boyasının özellikleri; kolay uygulanır olması, işçilik maliyeti oluşturmaması, su yalıtımında katkı sağlaması, su geçirmez yapıya sahip olması, yüksek örtme gücünün bulunması, hızlı uygulanır olması, yüksek mekanik dayanıma sahip olması, yağmura ve güneşe karşı dayanıklılık göstermesi gibi özellikler barındırmaktadır.

Bars Zemin Boyaları Nelere Dayanıklı?

Bars zemin boyaları nelere dayanıklı; yağmura, güneşe ve suya karşı dayanıklılık göstermektedir. Yüksek mekanik dayanımı da buna eklenmektedir.  Her türlü hava koşullarına karşı direnç göstermekte olup su yalıtımı konusunda da yine direncini ortaya koyan bir boya çeşididir.

Ödeme ve Taksit Seçenekleri

Benzer Ürünlerimiz

 • Garanti
 • Maximum
 • World
 • Finansbank
 • Axess
 • Advantage
 • Paraf
 • Visa
 • Master Card
 • Norton Secured
Çerez Kullanımı

Size daha iyi bir alışveriş deneyimi sunabilmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.